Pokaż listę

Seria "mieszkanie nowe czy używane - co wybrać?" część 5 - Udogodnienia

Wiele osób przychodzi do nas z tym pytaniem, tak jakby była jedna uniwersalna odpowiedź. Niestety, przed podjęciem decyzji należy rozważyć wiele czynników.  

Przeprowadźmy mały konkurs atrakcyjności mieszkań zarówno od dewelopera, jak i używanych. Co tydzień weźmiemy pod lupę inny aspekt! 

5. Udogodnienia – winda, garaż, komórka lokatorska

Wygrany ⇒ rynek pierwotny 

Uzasadnienie: większość pięknych kamienic niestety nie posiada windy. Z drugiej strony, bloki z wielkiej płyty nie posiadają przypisanych miejsc postojowych (co najwyżej spółdzielnia zamyka szlabanem wjazd na parking, ale nawet mając pilota nie mamy pewności, że uda nam się zaparkować pod blokiem). Co prawda, dla osób młodych i aktywnych to może nie jest problem, ale pamiętajmy że młodsi już nie będziemy! W przypadku braku windy musimy wnieść na przykład na trzecie piętro zakupy, dziecko z wózkiem lub w jednej ręce dziecko a w drugiej zakupy.

Po powrocie z pracy trzeba zrobić trzy kółka dookoła bloku, żeby znaleźć miejsce do parkowania, a rano wyjść 10 min szybciej żeby rozgrzać i odśnieżyć auto. Wszystkie te problemy rozwiązuje garaż podziemny, do którego dojedziemy windą cichobieżną.

Bardzo przydatną przestrzenią magazynową (żeby nie zagracać mieszkania) okazuje się być komórka lokatorska (w wielkiej płycie czasem dostępna, w kamienicach niekoniecznie). Zamknij tam opony, narty/deskę, choinkę, czy inne sezonowe rzeczy i po prostu o nich zapomnij!

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook'u!

circle, facebook icon  https://web.facebook.com/RynekPierwotnyWroclaw
Niniejszy cykl artykułów ma charakter informacyjny, napisany został w celach doradczych i jest skierowany do osób planujących zakup dla zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych, a nie w celach inwestycyjnych. 


Michał Rorbach Właściciel
Pokaż listę
Facebook Instagram Google+